Üdvözöljük a

Kitüntetések és díjazottak a 2019. évi küldöttgyűlésen | Sz. Sz. B. Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

honlapján!

-

Országos rendezvénynaptár

<< 2019 Július >>
KeSzeCsüSzoVa
1234567
891011121314
1516171819
20
21
22232425262728
293031    

Kitüntetések és díjazottak a 2019. évi küldöttgyűlésen

Szerző: Sütő Péter | 2019. május 10.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara 2019. május 10-én tartotta évértékelő küldöttgyűlését. Pekó László a kamara elnöke elmondta, hogy a megyei szervezet 2018-ben is eredményesen és költséghatékonyan gazdálkodott.

A küldöttgyűlés központi témája a kamara előző évi gazdálkodásának értékelése és a 2019. évi pénzforgalmi terv elfogadása volt.

 

A kamara elnöke a számszaki beszámolókhoz kapcsolódóan ismertette, hogy a kamara önkéntes taglétszáma továbbra is stabil, az igénybe vehető szolgáltatások köre egyre szélesebb, alkalmazkodva a kamarai tagok és a kötelező regisztrációnak eleget tevő vállalkozások igényeihez. A szolgáltatások közül egyre többen használják ki a bel- és külföldi üzleti partnerközvetítő szolgáltatásokat, valamint a rendezvény- és pályázatfigyelő rendszert is. Nagy a vállalkozói érdeklődés a kamara által regisztrált szervezeteknek biztosított gazdasági, pénzügyi jogi tanácsadásra, de a szakmai előadások és konferenciák iránt is nagy az érdeklődés. Fontos szerepet vállal a kamara a szakképzési feladatok ellátásában, szervezi és bonyolítja a szakmai szintvizsgákat, a Szakma Kiváló Tanulója Verseny megyei selejtezőit, szakmai tanácsadást és ellenőrzést végez a tanulók gyakorlati foglalkoztatásához kapcsolódóan. Minden évben 400 tanulót utaztatnak a megyéből az országos szakmai tanulmányi verseny budapesti döntőjére, aminek a pályaválasztás előtt álló diákok számára rendkívüli jelentősége van. 

 

A kamara szoros kapcsolatot tart fenn a szakképző intézményekkel, szakképzési centrumokkal, pályaorientációs tevékenységgel segíti az általános iskolák tanulóinak pályaválasztását. 2018-ban több mint 100 mesterlevet adhattak át azoknak a szakembereknek, akik tanulók képzésével foglalkoznak, melyből 25-en a Nemzetgazdasági Minisztérium által finanszírozott mesterképzésen vehettek részt, a többi résztvevőnek a kamara biztosított jelentős kedvezményt a képzéshez.

 

A kereskedelmi és iparkamara fontos feladatának tekinti, hogy a tanulóképzésben közvetlenül résztvevő szakemberek megfelelő, alapos ismeret – elméleti, gyakorlati, pedagógiai – birtokában adhassák tovább a tudásukat a fiatal szakembereknek. Kiemelt feladatként kezelik a gazdálkodó szervezetek széleskörű bevonását a gyakorlati képzésbe, szakmai tanácsadással segítik a tanulók foglalkoztatásával kapcsolatos gyakorlati feladatellátás megismertetését.

 

Az elnökség elfogadta a kamarán belül működő Szakmai Mestertagozatok további működéséhez szükséges költségvetési tervezetet - Pék- Cukrász, Épületgépész, Építészeti, Fodrász, Kereskedő, Kézápoló és műkörömépítő, Kozmetikus, Pincér, Szakács szakmákban - amelyeket az elmúlt időszakban számos szakmai rendezvény kísért.

 

A már több éve működő Könyvelők Klubja mellett, nagy sikerrel működik a Női Klub, melynek létszáma folyamatosan bővül, de a HR Klub is remek lehetőséget biztosít az adott területen tevékenykedőknek, hogy egymás munkáját segítség a klubbon belül működő hasznos előadásokkal és témákkal.

 

A küldöttek a 2018. évi mérlegbeszámolót, valamint a 2019. költségvetési tervezetet elfogadták, mely után az elmúlt évek szokásainak megfelelően Pekó László kamarai kitüntetéseket adott át az elismerésre érdemes vállalkozásoknak és személyeknek, a kiváló tanulóknak és oktatóknak. A kitüntetések mellett pénzbeli juttatásban is részesítette az országos szakmai tanulmányi versenyeken eredményesen szereplő helyezetteket és felkészítő tanáraikat.

 

A küldöttgyűlésen Pekó László ünnepélyes keretek között, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Elnöki Aranyérmét adta át Urbán Lajosnak, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara általános alelnökének, Topjánszki Irénnek, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara küldöttjének, Balku Ágnesnek a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara pénzügyi vezetőjének a kamaráért kifejtett önzetlen és aktív tevékenységükért.

 

 

 

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

2019. évi kamarai kitüntetettjei

 

 

  1. 1.         „A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamaráért” díj

 

Vasváry Zoltánné

 

  1. 2.       Az „Év Vállalkozása” díj

 

Carbon Black Kft.

 

  1. 3.         Az „Év Ipari Vállalkozása” díj

 

Swiss Krono Kft.

 

  1. 4.         Az „Év Kereskedelmi Vállalkozása” díj

 

Madura és Madura Kft.

 

  1. 5.       Az „Év Kézműves Vállalkozása” díj

 

Semjényi Brigitta

 

  1. 6.       Az „Év Szolgáltató Vállalkozása” díj

 

Gliba Autószervíz Egyéni Cég

 

  1. 7.          „Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye Szakképzéséért” díj

 

Kajdy József

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kereskedelmi és Iparkamara

 

Görömbei Sándorné

Görömbei Cukrászat Kft.

 

Kelemen Lászlóné

Nyíregyházi SZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

 

  1. 8.         „Kiváló Gyakorlati Képzőhely” díj

 

Hot & Cold Therm Kft.

 

  1. 9.        „Kiváló Gyakorlati Oktató” díj

 

Baksa Sándor

Kisvárdai II. Rákóczi Ferenc Szakgimnázium és szakközépiskola

 

Károly Zoltánné

Egyéni vállalkozó

 

Kliebert Zsolt

Nyíregyházi SZC Inczédy György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 

Szakács Pál

Nagykállói Kállay Rudolf Szakközépiskola

 

Szoboszlai Gyula

Anno-Food Kft.

 

  1. 10.      „Kiváló Tanuló” díj

 

Ács Szabolcs

NYSZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 

Balogh Sarolta

MSZC Kállay Rudolf Szakközépiskolája

 

Böszörményi Dávid

MSZC Bethlen Gábor Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 

Kardos Dóra

NYSZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma

 

Sinka Ádám

Kisvárdai SZC II. Rákóczi Ferenc Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

 

Sipos Barnabás

Nyíregyházi SZC Inczédy György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 

Soltész Imola Veronika

NYSZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari, Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 

Szász Gergő

MSZC Déri Miksa Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

 

Vasvári Dániel

NYSZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma

 

  1. 11.     Szakma Kiváló Tanulója Verseny, valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny országos döntőjében eredményesen szereplő tanulók és felkészítő tanáraik

 

Dunai László

                felkészítő tanárai:          Kliebert Zsolt

                                                               Salamonné Bíró Beáta

                helyezés:                           I. helyezett

                szakma:                               Szárazépítő

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Inczédy György Szakgimnáziuma,

                                                               Szakközépiskolája es Kollégiuma

 

Hollik Mihály

felkészítő tanára:            Balázs Elek

                helyezés:                           II. helyezett

                szakma:                               Autóelektronikai műszerész

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája

és Kollégiuma

 

Kovács Krisztián

felkészítő tanárai:          Alexáné Dorogi Alexandra

                                                               Csordás János

                                                               Kovács Zsuzsanna

                                                               Polonkai Miklós

                helyezés:                           II. helyezett

                szakma:                               Pincér

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Sipkay Barna Kereskedelmi, Vendéglátóipari,

Idegenforgalmi Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és

Kollégiuma

 

Papp Szabolcs

felkészítő tanárai:          Kliebert Zsolt

                                                               Salamonné Bíró Beáta

                helyezés:                           II. helyezett

                szakma:                               Szárazépítő

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Inczédy György Szakgimnáziuma,

                                                               Szakközépiskolája es Kollégiuma

 

Vas Bertalan

felkészítő tanára:            Batta Zsolt

                helyezés:                           II. helyezett

                szakma:                               Elektronikai technikus

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája

és Kollégiuma

 

Lipták István

felkészítő tanárai:          Balogh Csabáné

                                               Vincze Béla

                helyezés:                           III. helyezett

                szakma:                               Vasútforgalmi szolgálattevő

                szakma:                               Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Közlekedési Szakgimnáziuma

és Dr. Béres József Kollégiuma

 

Zsemberi Tamás

felkészítő tanárai:          Kliebert Zsolt

                                                               Salamonné Bíró Beáta

helyezés:                           III. helyezett

                szakma:                               Szárazépítő

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Inczédy György Szakgimnáziuma,

                                                               Szakközépiskolája es Kollégiuma

 

Csengeri Ferenc

felkészítő tanára:            Kiss István

helyezés:                           IV. helyezett

                szakma:                               Elektronikai technikus

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája

és Kollégiuma

 

Marton Tamás

felkészítő tanárai:          Cziva István

                                               Sándorné Ambrózy Csilla

helyezés:                           IV. helyezett

                szakma:                               Épület- és szerkezetlakatos

                szakma:                               Mátészalkai SZC Kállay Rudolf Szakközépiskolája

 

Maklári Bence

felkészítő tanárai:          Csoba Zoltán

                                               Dér István

helyezés:                           VI. helyezett

                szakma:                               Magasépítő technikus

                szakma:                               Nyíregyházi SZC Vásárhelyi Pál Építőipari és

Környezetvédelmi- Vízügyi Szakgimnáziuma

Üzlet@hálón

Facebook elérhetőség